Історія

Записів не знайдено.

Церкві Зіслання Святого Духа – 20 років.

  Стоячи у храмі на Службі Божій почуваєшся частинкою християнської громади, з котрою молишся до Бога. Душа наповнюється добром, любов’ю, серце – спокоєм, свідомість – Божою мудрістю. Спів хористів витає разом зі Святим Духом під куполом церкви, голос священика зливається в божественний  струмок духовних слів …

Тепло, затишно, спокійно у храмі Зіслання Святого Духа, що знаходиться у житловому масиві Височанка. Не віриться, що йому уже 20 років! Здається, ще недавно на цьому місці було занедбане панахидне приміщення, яке за сприяння калуського декана о. Михаїла Бігуна та міської влади було передане громаді Височанки. Парафіяни дружно взялися за перебудову, кожен старався вкласти в неї свою лепту.

У травні 1998 року відбулися у храмі перші молебні, а 19 серпня того ж року, на Спаса, відправлена перша Служба Божа священиками Калуша. у 1999 році на прохання місцевої громади сюди призначили молодого священика, який міг би згуртувати парафіян. Це був о. Ігор Пришляк – наш незмінний настоятель.

Завдяки його пастирському служінню, організаторським здібностям на базі парафії створений церковний хор, архибратсва “Матері Неустанної Помочі”, “Матері в молитві”, Вівтарна дружина, діє християнська катехитична дитяча недільна школа, гуртки для дітей.

У 2011 році в храмі була проведена перша Духовна Місія. Місіонер Владика о. Йосафат  Мошич подарував для церкви мощі святого Андрія Первозванного, а в грудні 2015 року відбулася уже триденна Місія, присвячена рокові Божого милосердя. Місіонером був о. Павло Сеньків. Він приїхав з мощами святих із Фатіми. У кінці місії був освячений престол – ” місце невидимого перебування самого Бога”.

У жовтні 2016 року Владика Іриней Білик, канонік Папської Базиліки Санта – Марія Маджоне з благословення Митрополита і Архіепископа Івано – Франківської митрополії УГКЦ Володимира ( Війтишина) та на прохання о. Ігоря прибув до храму, щоб передати довгоочікувану Святу реліквію – мощі Святого Великомученика і цілителя Пантелеймона для привселюдного почитаня та отримання ласк і благодатей за його заступництва.

Завдячуємо старанням парафіянки п. Галини та Василя Скиби, за допомогою яких ця Місія і духовна подія стала можливою.

19 серпня 2018 року відзначаємо 20 років від дня першої Служби Божої у церкві Святого Духа. 20 років парафіяни просять у Духа Святого, щоб він вселився в них і очистив від всякої скверни, докладають зусиль, праці, коштів, щоб колишня будівля панахиди перетворилася на духовний храм.

Височанську церкву увінчали п’ять куполів. Всередині є чудовий іконостас, виготовлений і оздоблений руками парафіян Семена Юрійчука і Дмитра Знака. Церква наповнена основними релігійними сюжетами, зображеними у вітражах ” Хресна дорога” ( 14 стацій) ” Свята трійця”. Їх виготовив чудовий майстер Ярослав Господарчук. У церкві є панахидні кімнати.

Особливістю храму є викладені із плитки релігійні сюжети на церковному подвір’ї, гарно доглянутий сад, квітники, майданчик для дітей.

Парафіяни Височанки дякують Богові, що мають прекрасного пароха о. Ігоря, який не тільки проповідує Слово Боже, але й організовує людей на добрі справи, допомагає у всьому.

Минають роки, приходять і відходять парафіяни, а церква стоїть і стоятиме на славу Божу, на потребу людську.

 

Олеськів Д.Б.