На головну

Квітна Неділя у храмі Зіслання Святого Духа. ФОТО

Від перших віків християнства Східна Церква святкує пам’ять Христового входу до Єрусалима в неділю перед Його світлим Воскресенням. Квітна неділя з давніх-давен вважалася великим Господським празником і належить до 12 найбільших празників нашого церковного року. 

В народі цей день називають “Квітною, Вербною або Шутковою неділею”. Усі назви пов’язані зі звичаєм благословляти й роздавати того дня в церкві пальмові чи оливкові галузки. Через брак пальмового чи оливкового віття в нашій країні ми маємо прадавній звичай використовувати гілки лози чи верби, бо вони навесні найшвидше розвиваються.

Сьогоднішній день розпочався з Божественної Літургії Св. Івана Золотоустого. Після Богослужіння на церковному подвір’ї зібрались сотні парафіян для того, щоб традиційно освятити вербові гілочки.

Також недільного дня усі бажаючі могли придбати вироби, створені вихованцями гуртка “Умілі руки”, який діє при недільній школі.

Передвеликодній благодійний ярмарок розгорнувся на вході до Храму, де у представників Міжнародної благодійної організації “Карітас” можна було придбати вербові гілочки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *